Виявлено, затримано, попереджено, не допущено. Ці лаконічні слова у повній мірі відображають щоденну службу на державному рубежі, який живе напруженим життям і не знає відпочинку…

Протягом десяти місяців 2019 року через державний кордон на ділянці відповідальності Могилів-Подільського загону прикордонники встановленим порядком оформили близько 3 мільйонів осіб та понад 350 тисяч транспортних засобів.

Завдяки пильності охоронців кордону під час здійснення прикордонних формальностей виявлено 5 підроблених документів, що посвідчують особу, 170 недійсних паспортів та 8 підроблених відміток Держприкордонслужби України. У перетині державного кордону було відмовлено 655 особам, двоє з яких - потенційні нелегальні мігранти.

У 148 випадках вартові кордону спільно з представниками митниці попередили незаконне переміщення товарів та вантажів на суму понад 4,5 мільйонів гривень. Також з початку року вартові виявили 67 одиниць автомобільного транспорту, що незаконно переміщався через державний рубіж, 3 – викрадених авто. Окрім цього, виявлено 1 одиницю зброї, близько двох десятків боєприпасів та понад 1,5 кг наркотичних засобів.

У зазначеному періоді прикордонниками складено 750 протоколів про адміністративні порушення та накладено штрафів на загальну суму 1 мільйон 504 тисячі гривень.

Прес-секретар загону Людмила КАТЕРИНИЧ