7 жовтня 2019 року на фасаді ДНЗ « Професійний ліцей сферии послуг» Могилева-Подільського за сприянням Могилів-Подільського міського голови Петра Бровка було урочисто відкрито ще одну меморіальну дошку на знак вшанованеня пам’яті про відомого земляка - Леоніда Мосендза.

Біографія Леоніда Мосендза бере свій початок у Могилеві-Подільському. Згідно з даними метричної книги Покровської церкви міста Могиліва-Подільського, Леонід Мосендз народився 8 серпня 1897 рокуу родині службовця, який тривалий час працював економом у пана. На подільській землі минало дитинство допитливого хлопчика. Виростав він серед чудових краєвидів Придністров’я, виховувався на місцевих казках, піснях і легендах про мужніх борців за свободу – Івана Гонту та Устима Кармалюка.

На заході були присутні представники міського виконкому на чолі з Інгою Щербаковою – в.о заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, студенти Професійного ліцею сфери послуг та учні НВК-ліцею № 4.

І.Щербакова у своєму слові звернулась до присутніх і наголосила , що кожен народ має право на історію , коли він пам’ятає про минуле , - «Міська влада на чолі з міським головою Петром Бровко та спілка краєзнавців міста знають і пам’ятають історію рідного краю і роблять все можливе, щоб історія нашого міста оживала. Відновлюються пам’ятки архітектури, відбувається реконструкція історичних пам’яток. Традицією стало й відкриття меморіальних дошок та відновлення імен видатних наших земляків, серед яких поет, що став помітним явищем в українській культурі, талановита людина, могилівчанин Леонід Мосендз. Кожен з нас має свою справу в житті. У Леоніда була справа прикрашати цей світ, він робив це словом, думкою, поетичними рядками, своїми емоціями та почуттями, які вливаються в ці рядки до читачів.

Сьогодні ми згадуємо пана Леоніда, якого вже нема, але його життя продовжується у його творах. І нехай він помер та похований не тут, але сьогодні він повертається до свого рідного міста нехай в такому образі, у вигляді меморіальної дошки, але він є з нами, він є на Батьківщині.»

Голова правління громадської організації «Могилів-Подільське краєзнавче товариство» Валерій Войтович ознайомив присутніх з біографією та коротко провів екскурс його життям. Валерій Вікторович пілкреслив, що Леонід Мосендз був людиною величезної творчої енергії - «У цій особистості поєдналися поет, прозаїк, критик, педагог, учений-хімік, перекладач, громадський діяч. Працював натхненно, до самозабуття. Тому всюди залишав глибокий слід, хоча в житті зазнав немало випробуван. Серед непересічних письменників XX століття, перед ким вітчизняне літературознавство й досі залишається боржником, є ім’я Леоніда Мосендза».