Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.

30 вересня традиційно відзначається Всеукраїнський День бібліотек.

Бібліотеку з давнини недарма називали скарбницею знань. Бібліотека – це древня і вічно юна оселя людського розуму, тут можна отримати душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і відповіді на всі хвилюючі питання. Тут бібліотечні працівники ріднять людей з книгою, відкривають їм велич слова.

Вже стало традицією саме в цей святковий день в міській публічній бібліотеці №2 проводити свято «Посвячення в читачі» для першокласників. До бібліотеки вперше завітали учні 1-их класів гімназії № 5. Захоплено роздивлялася малеча книжкове царство, де їх радо зустріли бібліотекарі та запросили у подорож «Здобудьмо ключ в Книжкове королівство».В книжковому королівстві дітлахів зустрічали казкові герої. На дітей чекали цікаві завдання та конкурси, підготовлені учнями 8 –А класу (класний керівник Калнагуз Л.М. музичний керівник Ласкус С. О. ). Маленькі читачі показали хороші знання з українських народних та літературних казок та казок народів світу, правильно відповідаючи на запитання вікторини, розповідали, як потрібно берегти книги. Першокласники довели, що вони гідні називатися читачами бібліотеки. Королева книга урочисто посвятила їх у читачі, роздала «Пам`ятки читача» . На згадку всі бажаючі сфотографувалися з героями свята.

Читачами бібліотеки в цей день стали 46 першокласників, для яких відкрилися двері у чудовий світ Книжкового королівства.