У 2017 році Верховною Радою України було ухвалено закон, який передбачає штраф за виготовлення, пропагандистське використання, публічне використання, демонстрацію та носіння георгіївських стрічок. Однак, 41-річний громадянин Молдови, котрий 30 вересня прибув у міждержавний пункт пропуску поромного сполучення «Цекинівка-Сорока», цей факт не врахував.

В салоні власного автомобіля «ВАЗ» чоловік прилаштував смугасту георгіївську стрічку, заборонену у нашій країні.

Охоронці кордону символ сепаратизму вилучили. Відносно громадянина Молдови винесли постанову про заборону в’їзду в Україну терміном на 3 роки.

Такі події на ділянці відповідальності Могилів-Подільського прикордонного загону – не рідкість. З початку 2019 року більше десятка іноземців, котрі використовували георгіївські стрічки, були притягнуті прикордонниками до адміністративної відповідальності. На тих, хто вперше скоїв це правопорушення, правоохоронці накладали штрафи від 850 до 2550 гривень. У повторних випадках покарання носитиме більш жорсткий характер - штраф до 5100 гривень або арешт на 15 діб з конфіскацією пропагандистських матеріалів.

Прес-секретар загону Л.Катеринич