Незаконні субсидіїабо жіз субсидіями НЕ жартуйте

З приходом осінньої пори та скорим настанням опалювального періоду актуальним для могилівчан стає і питання отримання житлової субсидії. Проте для їх отримання громадянам не достатньо лише подати документи, а важливо також правильно і достовірно вказати інформацію, необхідну для призначення субсидії. За недостовірну інформацію під час оформлення житлової субсидії потрібно буде відповідати.

Посадовими обов’язками державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення міської ради передбачено проведення перевірок достовірності та повноти інформації, зазначеної заявником в декларації.

У разі виявлення свідомого подання громадянином документів з неповною або недостовірною інформацією, задекларованої відповідно до чинного законодавства, надміру нараховані кошти підлягають поверненню. У разі добровільного неповернення одержувачами субсидій надміру нарахованих сум у встановлений термін, питання про їх примусове стягнення вирішується в судовому порядку.

Як уникнути таких негативних наслідків?

  1. Не приховуйте справжній майновий стан. Не забувайте відображати:- транспортні засоби «молодше» 5 років; помешкання з опалювальною площею: від 200 м² для будинків, від 120 м² - для квартир, одноразові придбання за попередні 12 місяців на суму понад 50 тис. грн (будь-кого із членів родини)

2.Задекларуйте реальні доходи. Слід декларувати доходи всіх членів Вашого домогосподарства. Для призначення субсидій на зимовий період враховуються доходи за період з 01.01.2019р. по 30.06.2019 р. (І-ІІ квартали).

  1. Вірно вказуйте всіх членів сім’ї і тих, хто зареєстрований у помешканні. При призначенні субсидії враховується інформація не лише при осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також про усіх членів сім’ї (незалежно від місця їх реєстрації).
  2. Не припускайте виникнення заборгованості. Якщо загальна сума заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг перевищить 340 грн (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) – субсидію призначено не буде. При укладанні договору реструктуризації неухильно виконувати усі його умови.
  3. У місячний термін повідомляти орган, що призначив субсидію, про зміни:
  • складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
  • управителя, виконавця комунальних послуг;
  • соціального статусу членів домогосподарств (зміна сімейного стану, джерел доходу, вихід на пенсію, тощо).
  1. Не приховуйте факт перебування за кордоном членів домогосподарства або членів сім’ї особи із складу домогосподарства

До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Слід зазначити, що дана інформація стосується не лише житлових субсидій: «хитрощі» із державними соціальними допомогами, навмисне подання неправдивих даних призводять до відмови у їх призначенні, повернення надміру перерахованих коштів, зайво витрачених коштів та нервів для заявника.

Якщо вам відомі факти незаконного надання чи отримання субсидій, інших видів соціальної допомоги, соціальних послуг – повідомляйте про них на «Гарячу лінію» за номер 0-800-502-757

За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. В. Стуса, 56 або на номер «гарячої лінії» 6-64-02.

Дякуємо за розуміння!