7 серпня в прикордонному загоні імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова. Відбувся захід з вшанування пам'яті загиблих героїв-прикордонників, які віддали життя захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України на Донбасі. На заході були присутні представники облдержадміністрації на чолі з Валерієм Коровієм та представники міської ради на чолі з міським головою Петром Бровком.

П’ять років тому, 6 серпня 2014 року, бійці загону здійснили героїчний прорив з, так званого, Південного котла, залишивши за наказом командування пункт пропуску «Довжанський». На цих бойових позиціях воїни героїчно протримались два надважких місяці.

Звертаючись до прикордонників, Валерій Коровій зазначив: "Події липня-серпня 2014 року є однією із найтрагічніших сторінок в історії прикордонного відомства незалежної України. Героїчна оборона пункту пропуску «Довжанський» це болюча рана нашої історії, яка ніколи не загоїться. Хочу висловити величезну подяку вам, шановні прикордонники, за службу, за мужність, за вірність військовій присязі. Ми живемо в непростий час. Час, коли твориться історія. Подвиг прикордонників – приклад виконання присяги на вірність українському народові, відповідальності за долю держави та побратимів. Захисники кордонів нашої держави в той нелегкий період історії, розуміючи, яку важливу місію виконують, пожертвували найдорожчим – власним життям".

Під час виступу міський голова Петро Бровко згадав ті хвилюючі хвилини зустрічі прикордонників з пункту пропуску «Довжанський: «Шановні наші прикордонники, я в той день Вас зустрічав…мені важко говорити я пам’ятаю ваші очі, я пам’ятаю опалені жахом і сонцем і тими жахливими подіями ваші обличчя. Але я й пам’ятаю очі людей, які вас зустрічали. Головне, що я для себе побачив, я побачив мужніх людей незламаної волі впевнені в собі, переживши жахливі події, втративші побратимів але повернулись чоловіками, захисниками Української держави. То було надзвичайно тяжко дивитися на прострілені автомобілі на яких ви під’їхали сюди. Ви були тоді перші, яких ми побачили людей, що на власну долю прийняли війну, які відчули це все. Я дуже вдячний вам за все й з тої хвилини мене не покидає відчуття, що Українська держава відбудеться Слава Україні.»

За словами начальника Могилів-Подільського прикордонного загону полковника Ігоря Тимчука, у той важкий час воїни щодня проявляли відвагу та самопожертву, мужність та героїзм, відчайдушність і бойове братерство.

«Ми ніколи не забудемо подвиг наших побратимів, бо не маємо права забути. В результаті неодноразових реактивних та мінометних обстрілів 10 прикордонників загинули, 5 – зникли безвісти, 36 військовослужбовців зазнали поранень. Серед загиблих героїв наші земляки – військовослужбовець загону старший прапорщик Ігор Присяжнюк та курсант Оршанецького навчального центру солдат Сергій Бойко з Крижополя. На прикладах безпрецедентного героїзму наших побратимів ми повинні виховати нове покоління прикордонників з ідеологією патріотизму та відданості українському народові», – зазначив Ігор Тимчук.

За вірність військовому обов’язку, проявлену мужність під час виконання бойових завдань в ППр «Довжанський» та у зв’язку з п’ятою річницею виходу з Довжанського котла учасники бойових дій були відзначені почесними грамотами з виплатою грошової винагороди обласної державної адміністрації та обласної Ради, міської ради та райдержадміністрації, командування загону.

Пам'ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання. На завершення заходу усі присутні мали змогу покласти квітидоМеморіалу героям-прикордонникам, які віддали життя за вільне та мирне майбутнє нашої держави.

Охоронці кордону із сумом згадують події, що сталися біля пункту пропуску «Довжанський» п’ять років тому та ніколи не забудуть про полеглих бойових побратимів! Вічна пам'ять героям!