Завершилось перше півріччя 2019 року. У зазначеному періоді прикордонники Могилів-Подільського загону, виконуючи поставлені завдання, зуміли досягти позитивних результатів щодо нарощування зусиль з охорони державного кордону, послідовної та ефективної боротьби з корупцією та контрабандою, здійснення заходів безпеки та розбудови власної інфраструктури.

Упродовж січня-червня нинішнього року прикордонники Могилів-Подільського загону забезпечили пропускні операції щодо 1 мільйона 200 тисяч осіб та понад 140 тисяч транспортних засобів.

Разом з тим, на підставі аналізу ризиків або за відсутності необхідних документів, через державний кордон не пропущено близько 400 осіб (з них двоє нелегальних мігрантів), 4 громадян притягнуто до відповідальності за незаконний перетин або спробу перетину державного кордону. Також вартові затримали 2-х осіб, що перебували у Міжнародному розшуку за скоєння тяжких злочинів.

Крім цього, виявлено 16 іноземних громадян, котрі порушили правила перебування в Україні. До адміністративної відповідальності притягнуто понад 430 порушників прикордонного законодавства. Накладено штрафів на суму близько 900 тисяч гривень.

Під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску вартові виявили 7 боєприпасів, а також 19 грамів наркотичних речовин.

Упродовж шести місяців поточного року у 90 випадках спільно зі співробітниками митниці прикордонниками вилучено контрабандних товарів на загальну суму понад 2 мільйона 600 тисяч гривень. Також прикордонники виявили понад три десятки автомобілів, що незаконно переміщалися через державний кордон.

У зазначеному періоді особлива увага керівництва загону приділялась заходам з інженерно-технічного облаштування ділянки рубежу на межі з невизнаною Придністровською республікою. Варто зазначити, що на сьогодні виконано понад 60 відсотків інженерно-технічних робіт, запланованих до кінця поточного року.

Наряду з виконанням основних завдань охоронці державного кордону успішно вирішували й інші життєво-важливі питання, у числі яких відбудова та оновлення за сучасними стандартами відділень інспекторів прикордонної служби «Михайлівка» та «Яруга», що на ділянці відповідальності відділів «Ямпіль» і «Могилів-Подільський» та інше.

За словами начальника Могилів-Подільського прикордонного загону полковника Ігоря Тимчука: «Командний склад та увесь персонал загону, усвідомлюючи відповідальність за ввірену ділянку українсько-молдовського рубежу, своєю самовідданою службою забезпечують спокійну життєдіяльність мешканців прикордоння, мир та правопорядок на передньому краї. Адже безпека держави, як і сама держава, починаються з кордону».

Прес-секретар Людмила КАТЕРИНИЧ