31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня громадськість відзначає Всесвітній день без тютюну, який проходить під гаслом «Тютюн і здоров’я легенів».

За даними ВООЗ на сьогодні 1 млрд. 300 млн. чоловік на планеті перебувають в залежності від тютюну. Щорічно помирає 7 млн. осіб від «тютюнової епідемії» (600млн. з яких не будучи курцями вмирають через влив вторинного тютюнового диму). Паління є поширеною звичкою серед різних груп населення, в т.ч. серед жінок, підлітків і навіть дітей.

Україна за кількістю курців знаходиться на 24 місці в світі. 7,2 млн. дорослого населення щоденно курять, а від пов’язаних з цим хвороб щороку помирають 85 тис. українців.

До негативних наслідків впливу тютюну на здоров’я людини відноситься рак легенів, туберкульоз, астма, інші захворювання легенів, хвороби серцево-судинної системи. Хімічні речовини, які містяться в тютюновому димі, пошкоджують молекули ДНК, пригнічують протипухлинний імунітет і призводять до виникнення онкологічних захворювань.

Курці помилково вважають, що куріння спричиняє невелику шкоду, або взагалі не робить її.

На сьогодні відомі багато методів лікування тютюнової залежності. Більшість з тих, хто успішно кинув палити, зробили це без будь-якої сторонньої допомоги. Серед осіб, які кинули палити у віці 30-35 років, тривалість життя, як і в тих, що ніколи не палили.

З нагоди Всесвітнього дня без тютюну медичні працівники КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ» провели лекції, бесіди з пацієнтами, молоддю з питань відмови від паління. У бібліотеці ОЛІЛ функціонує виставка з даного питання, підготовлені санітарні бюлетені, листівки проведені інші заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя та відмову від куріння.