” Якщо людина не зробить так, щоб на Землі стало менше сміття, то сміття зробить так, щоб на Землі стало менше людей” Завжди приємно споглядати доглянуті вулиці, прибрані узбіччя, порядок біля кожного будинку, чистий парк.

Для того, щоб це стало системою, кожен житель повинен постаратися на благо свого улюбленого міста і себе зокрема. А для цього потрібно зовсім небагато – не кидати сміття на вулицях, по узбіччях, в парку, собі під ноги, а ще потрібно виходити та прибирати біля своїх будинків. У наших силах всім разом зробити Могилів-Подільський чистішим і красивішим. Адже це наш рідний край, наша мала батьківщина !Місцева влада бореться зі сміттям протягом багатьох років, намагаючись наше місто зробити краще.

В місті біля будинків встановлено нові контейнери для збору ТПВ (твердих побутових відходів), закуплено та функціонують сучасні сміттєвози, прибираються двірниками вулиці та сквери.

Але чи задумуються мешканці міста за рахунок чого проводиться ця діяльність? Адже це не малі кошти і їх потрібно десь віднайти. Для цього і встановлені тарифи на вивезення твердих побутових відходів і якщо не платити по рахункам, то наше місто буде завалено відходами. Так, зокрема, інспекторами «Муніципальної варти» спільно з працівниками МКП «Комбінат комунальних підприємств» було проведено рейд по боржниках з оплати за вивіз ТПВ. Тішить те, що більшість громадян розуміє важливість оплати рахунків не тільки за світло, газ і водопостачання, бо можуть відключити, але й те, що потрібно платити за вивіз сміття.

А що ж буде, якщо не заключати договір з МКП Комбінат комунальних підприємств» на вивіз ТВП, а буде те, що відповідно до Правил благоустрою міста та згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на громадянина може бути складений протокол. Потім ці протоколи передаються до адміністративних комісій, які мають право накласти штраф за порушення. Розмір штрафу – від 340 до 850 гривень – для громадян і до 1700 гривень – для посадових осіб або підприємців. Мабуть для нас таки треба-фінансово заохочувати. Тобто, якщо не платити, наші люди спокійно будуть жити на смітнику, їх це не турбуватиме? Треба починати з того- де ми хочемо жити? В смітнику чи в чистоті?