Рівно два роки тому Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає штраф за виготовлення, пропагандистське використання, публічне використання, демонстрацію та носіння георгіївських стрічок. Однак особливого значення цьому не придав 52-річний громадянин Молдови, який 18 травня на власному легковику прибув у пункт пропуску автомобільного сполучення «Могилів-Подільський - Отач». На задньому дзеркалі автомобіля він прилаштував георгіївську стрічку, заборонену у нашій країні.

Охоронці кордону пропагандистський символ вилучили. Стосовно громадянина Молдови винесли постанову про заборону в’їзду в Україну терміном на 3 роки.

Такі події на ділянці відповідальності Могилів-Подільського загону – не рідкість. З початку 2019 року понад десять іноземців, котрі використовували георгіївські стрічки, були притягнуті прикордонниками до адміністративної відповідальності. На тих, хто вперше скоїв це правопорушення, правоохоронці накладали штрафи від 850 до 2550 гривень. У випадку повторного порушення закону покарання носитиме більш жорсткий характер - штраф до 5100 гривень або арешт на 15 діб з конфіскацією пропагандистських матеріалів.

Прес-секретар загону Л.Катеринич