15.05.2019р. на базі КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ» відбувся наставницький візит з клінічних питань стосовно туберкульозу за участю регіонального клінічного наставника Мацери В.Л. - зав.відділенням хіміорезистентного туберкульозу ВОСТМО «Фтизіатрія».

Захворюваність на активний туберкульоз, включаючи його рецидиви, серед всього населення України становила 62,3 чол. на 100 тис.населення.

Для подолання туберкульозу необхідно сконцентрувати зусилля не лише на лікуванні, а й на ранній діагностиці. Це допоможе почати лікування туберкульозу ще до того, як хвороба почала проявлятися.

У 2019 році Вінницька область – одна з перших 10 в Україні, в якій 4 системи діагностування GeneXpert працюють не тільки у спеціалізованих закладах, а і у лабораторіях закладів охорони здоров’я вторинного рівня, в т.ч. в КНП «Могилів-Подільська ОЛІЛ».

Клінічний наставник Мацера В.Л. детально проаналізував сучасні методи діагностики та лікування туберкульозу, насамперед хіміорезистентного.

Отримана інформація, безумовно, допоможе медичним працівникам підвищити настороженість щодо захворювання даною недугою, правильно планувати обстеження пацієнтів, своєчасно призначити сучасне лікування.