Історики стверджують, що вперше в суспільстві проблема рівноправності чоловіка і жінки щодо військової служби з'явилися в Стародавній Греції. У свій час філософ Платон стверджував: "За своєю природою як жінка, так і чоловік, можуть брати участь у всіх справах. Значить, для охорони держави як у чоловіка, так і в жінки, однакові природні задатки. Для військових чоловіків треба і дружин вибирати таких, щоб вони жили разом і разом стояли на варті держави».

Досліджуючи тему «Жінка і армія», сучасні вчені довели: представниці так званої «слабкої статі» потрібні на військовій службі! Незважаючи на об’єктивну фізичну слабкість у порівнянні з чоловіком, жінки більш витривалі і можуть переносити значні навантаження. Високорозвинена інтуїція - це також одна з сильних жіночих сторін, про що свідчать результати практично всіх психологічних досліджень.

Кількість жінок в армії почала збільшуватися після введення військової служби за контрактом. У Могилів-Подільському прикордонному загоні, приміром, серед військовослужбовців контрактної служби понад 20% - жінки, які служать інспекторами, діловодами, фінансистами, медиками, зв’язківцями, кінологами. У офіцерському корпусі загону також чимало жінок! Кожна з них уміло поєднує кілька соціальних ролей: військовослужбовця, матері та берегині сімейного вогнища. Ось як відгукується про своїх колег заступник начальника загону полковник Антон Квятковський: «Позитивна аура жінок, які пліч-о-пліч служать поруч з нами, чоловіками, вносить у військове середовище спокій та рівновагу. А це, без перебільшення, допомагає більш успішно вирішувати завдання служби! Не секрет, що є такі посади, на яких ніхто, крім жінок не впорається! За ці та інші ділові якості ми поважаємо наших колежанок, у числі яких підполковник Діана Кондратюк, майор Катерина Михайлик, старший прапорщик Ірина Баєк, працівники Олена Горбатюк, Валентина Мельник, Олена Скляренко та багато інших. І коли я дивлюсь, з якою самовіддачею жінки працюють, то добре знаю, чим їх приваблює прикордонна служба: своєю соціальною значимістю, особистою затребуваністю, почуттям глибокої поваги до професії прикордонника, щирим бажанням бути потрібною своїй Батьківщині. Це і є головним аргументом жінок у прикордонних одностроях. Саме завдяки цим якостям жінки раз та назавжди довели власну значимість та свою необхідність у армійських лавах. Тож, користуючись нагодою, щиро дякую усім жінкам-прикордонницям за сумлінну службу та вітаю їх, а також усіх жінок Вінниччини зі святом весни – 8 Березня. Щастя вам, здоров’я, мирного неба і, звичайно ж, кохання!»

Прес-секретар загону Людмила Катеринич