Розмір шрифту:

МОМО - нова небезпечна гра

МОМО - нова небезпечна гра.

Головна психологічна риса підлітків – це те, що вони хочуть, щоб їх визнавали вже дорослими, ще не маючи на це соціальних прав. Підлітки завжди бунтують, що дорослі їх обмежують. І вони вимагають, щоб дорослі ставилися до них серйозно. Але, нажаль, багато батьків реагують на підлітків тільки тоді, коли з ними щось трапляється. Тому підлітки люблять грати у всякі таємні спільноти, утворювати субкультури зі своєю історією, зі своїми ритуалами, зі своїм зовнішнім виглядом, зі своєю міфологією, зі своїми "страшилками". Це то, що дозволяє їм виділитися на загальному тлі і допомагає привернути увагу батькі.

 При цьому діти, незважаючи на всі застереження та інформованість, не усвідомлюють реальної небезпеки, яка може їм загрожувати.

"Кожна дитина думає, що вона найрозумніша і завжди зуміє зупинитися. Їй здається, що в цій грі вона зможе виграти. Але в грі з психологічними терористами непідготовленій людині неможливо виграти"

Як вважає психолог, важливо не забороняти дітям і не лякати їх, а заздалегідь пояснювати їм природу цієї гри і вписувати її в більш широку систему.

"Для того, щоб діти не грали, мало сказати, що це смертельна гра, тому що це тільки викличе інтерес. Тут важливо розвивати навички психологічної гігієни та критичного ставлення до того, що відбувається. Це проблема не заборон, а того, наскільки діти знають , що таке тероризм. Цю гру потрібно інтегрувати в загальну картину світу підлітка, щоб він бачив більш глибокі системні зв'язки, а не просто сприймав її як прикольну гру", – підсумовує

Нагадаємо, інтерактивна гра "Момо" може стати аналогом відомого "Синього кита" і вже набирає популярності у мережі. Поширюється вона через месенджер WhatsАpp. Через образ моторошного бюста жінки з курячими лапами "Момо" анонімні куратори спочатку надсилають своїм жертвам страшні картинки, фотографії із зображенням сцен насильства, а потім пропонує виконувати різні накази. У разі, якщо дитина відмовляється виконувати будь-які дії, в хід вже йдуть погрози, що створює ризик самогубства. Такий випадок зафіксований в Аргентині, де поліція розслідує самогубство 12-річної дівчинки. Пізніше гра з'явилася на території США, Німеччини, Франції, Росії. Зараз гра дійшла й до України. Крім того, під час гри зловмисники отримують доступ до особистих даних гравця.

Недавно стало відомо, що в Україні набирає обертів нова смертельна гра під назвою "Червона сова", яка прийшла на зміну іншій небезпечній "розвазі" в соцмережах, відомому як "Синій кит".

Отож, щоб уникнути подібних страшних випадків  служба у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради закликає батьків не бути байдужими до своїх дітей, рідних та близьких. Будувати довірливі стосунки та бути друзями для свої дітей.

 Матеріал підготувала служба  у справах дітей , сім’ї та молоді міської ради

Начальник Служби  Сувалова Л.А.