Розмір шрифту:

Мобільні бригади соціально – психологічної допомоги

 Мобільні бригади соціально – психологічної допомоги.

 

В Україні майже кожна четверта жінка потерпає від насильства, про що свідчать дані дослідження ФН ООН в Україні відносно поширеності насильства щодо дівчат та жінок. Понад 60 % потерпілих від насильства не повідомляють про його вчинення та не звертаються по допомогу. Розуміючи масштаби та наслідки даної проблеми, Фонд народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» виступили з ініціативою і створили мобільні бригади соціально – психологічної допомоги, які виявляють, надають екстрену та планову психологічну  та соціальну допомогу потерпілим від насильства. На сьогодні, проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» працює в 10 регіонах України, включно і в нашій області. Послугами, в рамках проекту, охоплено Вінницький та Калинівський, Барський та Мурованокуриловецький, Гайсинський та Тростянецький, Могилів-Подільський, Чернівецький райони та місто Могилів-Подільський.

24 січня 2018 року в приміщенні міської ради відбулася міжвідомча рада щодо впровадження в дію проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» у м. Могилеві – Подільському. На засіданні були присутні: служба у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради (начальник Л. Сувалова), головний партнер у реалізації проекту у Могилів – Подільському, Чернівецькому районах та м. Могилеві – Подільському – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (С. Антонюк), члени мобільної бригади соціально – психологічної допомоги №41, керівники структурних підрозділів, відділів та управлінь міської ради.

           С. Антонюк та члени мобільної бригади соціально – психологічної допомоги детально розповіли  про особливості роботи мобільної  бригади соціально – психологічної допомоги та послідовну  модель надання допомоги потерпілим від гендерно зумовленого насильства.  Так, мобільна бригада соціально – психологічної допомоги складається з 2 психологів та 1 соціального працівника, які здійснюють моніторинг випадків насильства щодо жінок та надають послуги. Бригада здійснює  планові та екстрені виїзди в сім’ї та надають послуги в стаціонарному місці локації – Могилів – Подільському РЦСССДМ.

           Психологи й соціальні працівники мобільної бригади надають наступні послуги:

  • Соціально – психологічні консультації для виявлення потерпілих від гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства осіб та оцінку їх психоемоційного стану.
  • Консультації для потерпілих від гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства осіб  з метою попередження повторних випадків насильства та покращення їхньої ситуації.
  • Надання соціально – психологічної допомоги потерпілим від насильства за телефоном, у тому числі у вечірній час до 21:00.
  • Комплексну оцінку потреб від насильства осіб та направлення для отримання додаткових послуг до інших надавачів (правових, медичних, реабілітаційних).
  • Індивідуальні та групові сесії для осіб, які зазнали гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства. Сесії проводять на базі стаціонарних місць локацій мобільних бригад.
  • Консультації для членів родин.
  • Ведення випадку потерпілого від насильства, здійснення соціального супроводу до 3- х місяців, отримання клієнтом соціально – психологічних послуг на базі місця локації мобільної бригади.
  • Проведення групової роботи, майстер – класів, сесій тренінгів, відео лекторіїв та інших просвітницьких заходів спрямованих на попередження гендерно зумовленого, в т. ч. домашнього насильства, формування особистої безпеки, посилення мотивації протидії насильства, формування особистої безпеки, посилення мотивації протидії насильству, набуття жінками/дівчатами – підлітками навичок особистої безпеки, особистісного зростання, покращення стосунків в родині.

Також фахівці можуть провести консультацію з кривдником, за його згодою, та дітьми. Якщо є потреба, фахівці мобільних бригад направляють потерпілих до медиків та юристів, перенаправляють до поліції чи залучають до виїзду поліцію. Інформація яку отримують члени мобільної бригади є конфіденційною.                                                                                           В нашому місті мобільна бригада соціально – психологічної допомоги працює  на базі Могилів – Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Служба у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради  звертається до всіх та кожного:

 «Запам’ятайте, домашнє насильство – це не внутрішньо сімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!  Не слухайте, що б’є – значить любить... всі через це проходять... це нічого не змінить... мені соромно... я боюся...». Є організації та спеціалісти, які готові допомогти.

                          

За додатковою інформацією звертайтеся до Служби  у справах дітей, сім’ї та молоді міської ради: площа Шевченка,  6/16, каб.1, каб.2.  Тел.:6-52-97, мобільний телефон бригади соціально – психологічної допомоги: 095-796-44-80, 073-138-90-29.