Розмір шрифту:

Лісові пожежі

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ

ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ

 

 

   Пожежі виникають і розвиваються внаслідок багатьох причин. І, як показує статистика, головна з них – порушення населенням правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем у місцях проведення робіт і відпочинку, а також використання в лісі несправної техніки.

   Виникненню лісових пожеж зумовлюють і несприятливі погодні умови: висока температура повітря, перегрівання ґрунтів, тривала відсутність дощів. Це  призводить до посухи і створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь.

   Лісові пожежі можуть також виникати від грозових розрядів і з інших причин.

 

Відповідальність громадян за порушення правил пожежної безпеки:

   Відповідно до Закону України “Про пожежну безпеку” – “Правила пожежної безпеки в лісах України” є обов’язковими для виконання всіма центральними і місцевими органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі.

 

   Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України зобов’язані:

- виконувати правила пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які їм належать на праві особистої власності, первинними засобами гасіння пожеж і протипожежним інвентарем, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

- повідомляти пожежну охорону про виникнення пожежі та вживати т заходів до її ліквідації, рятування людей і майна.

 

   Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

 

 


ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

 

 

УПРОДОВЖ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО

ПЕРІОДУ В ЛІСІ

З А Б О Р О Н Я Є Т Ь С Я :

 

   Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

   Заїзд на території лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях.

   Відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

   Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

   Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом чи іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.

   Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

   Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

   Палити чи користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

   Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих чи здатних тліти матеріалів.

 

   Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

ДЦЗ ОДА, управління НС міської ради