Розмір шрифту:

КУБОК ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З ШАХІВ.

КУБОК ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ З ШАХІВ.

 

  За сприянням депута обласної ради Геннадія Вацака та міського голови Петра Бровка в Могилеві-Подільському відбувся Кубок Вінниччини з шахів.

          Могилів –Подільський  все міцніше закріплює за собою статус  шахової столиці Поділля. Вихідними, з 17 по 18 лютого, до нашого міста  з’їхалися біля 30 дорослих титулованих шахістів на Кубок Вінниччини-2018, який проходив під патронатом депутата обласної ради Геннадія Вацака. Меценат спеціально для турніру придбав 20 сучасних шахових годинників. «Для Кубка Вінниччини закуплено  цифрові шахові годинники - офіційні для змагань міжнародної шахової федерації FIDE, з гарантією та без посередників. За що вдячний особисто голові обласної організації ВО «Свобода» Олексію Фурману та Аркадію Найдічу, завдяки їхньому сприянню годинники придбані із суттєвими знижками. Вдячний усім, хто всім серцем вболіває за українські шахи та готові підтримувати їх навіть ціною власної рентабельності!», - висловив слова вдячності меценат.

За звання володаря Кубка в особистому заліку   змагалися два міжнародних майстри, кандидати в майстри спорту, розрядники та новачки. Серед учасників - п’ять найкращих вихованців дитячої шахової школи «Вацак», які вирішили себе спробувати у грі з дорослими шахістами. На відкритті турніру їм було вручено посвідчення про присвоєння кваліфікаційних розрядів.

Депутат облради Геннадій Вацак, заступник міського голови Віталій Криган, начальник відділу фізкультури та спорту міської ради Дмитро Савков привітали учасників та побажали видовищної гри і нових перемог. Перебуваючи в атмосфері змагань, Геннадій Вацак, який має звання кандидата в майстри спорту з шахів, не зміг втриматися від спокуси пограти за шахівницею, партію зіграв з міжнародним майстром  Миколою Боднарем. «Як зайнята людина, я практично не маю часу на шахи, пограти за дошкою видається не так часто, - коментує Геннадій Вацак. - Тож я не зміг втриматися від можливості позмагатися – цьому сприяла  спортивна атмосфера, котра панувала в залі. Гра була чесною та напруженою. Я надзвичайно радію тому, що на моє запрошення провести Кубок області відгукнулася обласна федерація з шахів та самі спортсмени. В нашому місті активно пропагують цю інтелектуальну гру, стали частіше проводитися змагання як серед дорослих, так і дітей. Вже другий рік поспіль працює дитяча шахова школа «Вацак», де дітей безкоштовно навчають шахам. Та й рівень цих змагань стає все вищий. От у квітні відбудуться ще одні знакові змагання обласного рівня серед дітей з можливістю їхньої перекваліфікації у всеукраїнські». Загалом шаховий турнір  проходив в атмосфері змагальності, чесної боротьби, доброзичливості. Шахісти були налаштовані лише на перемогу. А щоби перемоги були солодкими, учасників щедро частували виробами Кондитерського Дому «Вацак».

У запеклій боротьбі визначилися лідери в різних номінаціях та, власне,  переможець змагань. Особливої інтриги не відбулося, лідерство за собою за-кріпив міжнародний майстер, 12-разовий чемпіон Вінниччини і наш земляк (що вдвічі приємніше!) Микола Боднар, який і став Володарем Кубка області.        В трійці переможців Георгій Галич з Вінниці (друге місце) та Андрій Горобець голова Могилів-Подільської міської Федерації шахів (третє місце). Четверте місце за В’ячеславом  Кошовим (м. Бар), п’яте – Анатолієм Ходюком зі Жмеринки, шосте – Валерієм Горобцем, тренером Могилів-Подільської шахової школи «Вацак» та сьоме – за міжнародним майстром з Вінниці - Віктором Гудком. Серед могилівчан найкращим був Михайло Августінов, ветеранів – Мірча  Саріван з Отачь (Молдова), жінок – чемпіонка області Леся Косіч (Вінниця), дівчат Дар’я Майструк, хлопців Максим Біленький (до 10 р) та Юрій  Штомпель (до 12 р). Призовий фонд Відкритого Кубка, який забезпечив генеральний спонсор – депутат облради Геннадій Вацак, складав 5 тисяч гривень, матеріальна винагорода переможцю – 1500 грн. У ході змагань учасники провели традиційний бліц-турнір, переможцем котрого став Анатолій Ходюк  зі Жмеринки. З приємними враженнями  про турнір та змагальну атмосферу відбули з Могилева-Подільського шахіста, на адресу організаторів вони висловлювали  слова вдячності за високий рівень проведення змагань та гостинність. «Мені завжди приємно приїжджати до рідного міста, - ділиться враженнями володар Кубка Микола Боднар. – Приємно бачити як в Могилеві активно розвиваються шахи. Місту надзвичайно пощастило, що є такий меценат як Геннадій Вацак, який взявся розвивати спортивне життя, долучає до цього молодь. От нещодавно у Вінниці проходив чемпіонат області серед дітей, де гарно виступили вихованці шахової школи «Вацак». Мені, як земляку, вдвічі радісніше спостерігати за їхнім ростом та успіхами, які вони демонструють». «Могилів-Подільський славиться своєю гостинністю, - коментує голова федерації з шахів Жмеринки Анатолій Ходюк. – Жмеринчани ніколи не пропускають можливості позмагатися в Могилеві-Подільському, от і сьогодні до Вашого міста приїхало четверо наших шахістів. Тут нас завжди щиро зустрічають, дбають про спортсменів – атмосфера, яка налаштовує на перемогу»

Могилів-Подільський завжди радий гостям, і запрошує шахістів на чергове свято спорту: 2-й відкритий КУБОК Вінниччини серед молоді до 12 років (2006 р.н. і молодші), який проходитиме з 21 по 22 квітня.

Сезон інтелект-змагань продовжується!