Розмір шрифту:

Інспектори – кінологи та їх чотирилапі помічники удосконалюють свої вміння

Інспектори – кінологи та їх чотирилапі помічники удосконалюють свої вміння

 

      Під час охорони державного кордону прикордонниками Могилів-Подільського загону  активно використовується кінологічна складова.        

У пунктах пропуску та на «зеленому» кордоні вартові залучають до служби своїх чотирилапих помічників – службових та розшукових собак.

      Найбільш популярною породою є німецька вівчарка, яка досить успішно використовується під час заходів по виявленню порушників державного кордону, затриманні злочинців та розшуку  людей.

      Відмінно себе зарекомендували й інші породи:  спанієлі, кокер-спанієлі, лабрадори та ягд-тер’єри. Натреновані на пошук зброї, вибухівки,засобів терору та наркотиків, службові собаки використовуються під час огляду транспортних засобів та потягів, що прибувають у пункти пропуску.

      На рахунку чотирилапих «гвардійців» прикордонного загону чимало здобутків. За словами начальника кінологічного відділу прикордонного загону підполковника Олексія Федорова «У минулому, 2017 році,  за допомогою службових собак було виявлено 2 одиниці зброї,130 боєприпасів та близько півтора кілограми наркотичних речовин. З початку нинішнього року за їх використання виявили близько чотирьох десятків боєприпасів та 1 одиницю зброї. Також за використання розшукових собак було знайдено двох людей, які заблукали: 4-річну дівчинку та літню жінку».

      Робота кінолога та його службової собаки – справа відповідальна і потребує постійного удосконалення. З цією метою при управлінні Могилів-Подільського прикордонного загону  10 квітня розпочались навчально-методичні збори кінологів, під час яких  перевірялись знання та уміння інспекторів-кінологів, а також навички закріплених за ним службових собак, набутих за період підготовки.

       У ходів зборів кінологи обмінювались досвідом із впровадження у службі ефективних методик підготовки службових собак, тактичних прийомів та способів використання їх підопічних у охороні державного кордону.

      Завершаться навчально-методичні збори 13 квітня: чотирилапі вартові здаватимуть заліки, які покажуть ступінь та спроможність їх готовності по виконанню завдань з охорони  державного рубежу.

 

                      Прес-секретар  загону                      Людмила Катеринич