Розмір шрифту:

ІІ-й Кубок Вінниччини з шахів

В Могилеві-Подільському з успіхом пройшов ІІ-й Кубок Вінниччини з шахів

 

  Сто три гравці з семи областей України та Республіки Молдови, сеанс одночасної гри з міжнародним гросмейстером, «живі шахи» та сорокакілограмовий «шаховий» торт – це все про ІІ-й Кубок Вінницької області  з шахів серед молоді, який проходив у нашому місті 21-22 квітня.

 

У Могилеві-Подільському фінішував особистий, вже другий за ліком, відкритий Кубок Вінниччини з шахів серед молоді до 12 років (2006 р.н. і молодші), який проходив за сприяння депутата Вінницької обласної ради Геннадія Вацака. Скористалися нагодою помірятися силою  за шахівницею юні шахісти з Одеської, Миколаївської, Запорізької, Терно-пільської, Івано-Франківської, Київської, Вінницької областей, 11 міст України та двох міст сусідньої Республіки Молдови – Дондюшень та Бельц. Вони прибули з тренерами та батьками до нашого міста, аби визначити з-поміж себе найсильніших гравців, отримати цінний досвід та поспілкуватися. Найчисельнішими кількісно були вінниччани з обласної спеціалізованої шахової школи – 64 спортсмени. Своїх кращих гравців виставила і Могилів-Подільська дитяча школа шахів «Вацак». Спортивний захід проходив на базі НВК:ЗШ І-ІІІ ст №4-ліцею.

Могилів-Подільський завжди готує для гостей цікаву програму, тож і цього разу місто, як організатор, продемонструвало свою оригінальність та креатив. Церемонія відкриття проходила під відкритим небом. Після підняття державного прапора України розпочалося тріумфальне дійство з «живими шахами». На великій чорно-білій 
шахівниці шахові фігури  розіграли театралізовану партію. Під величну мелодію су-проводу одягнені у чорні та білі костюми пішаків, королів та  королев. інших фігур вихованці ліцею вишикувалися на шахівниці, в центрі якої танцювали наймолодші учасники дійства - вихованці дошкільного підрозділу НВК №5. По завершенню театралізованого дебюту на шахову дошку винесли величезний, сорокакілограмовий «шаховий» торт, зроблений майстрами Кондитерського дому «Вацак». Вага минулорічного торта на І-му Кубку становила 25 кілограмів, тож цьогорічний торт можна вважати рекордсменом! Його виготовлення в дарунок для всіх учасників змагань – постійна традиція від мецената Геннадія Вацака.

 

З вітальними  словами до учасників Кубка звернулися начальник від-ділу фізичної культури та спорту міської ради Дмитро Савков, співзасновник Кондитерського До-му «Вацак» Влади-слав Вацак.

А далі був «вихід» смачної родзинки свята – «шахового» торта, ним частували усіх учасників турніру. Біля столу товпилася дітвора, розбираючи смакоту та отримуючи  насолоду від  кулінарного дарунку. Солодке –джерело потрібної для мозку глюкози, тож, зарядившись такою поживною цін-ністю, юнаки та дівчата далі зосередили свою увагу безпосередньо на змаганнях.

У просторому новенькому спортивному залі розмістили 60 столів, поруч  знаходилися фуршетні столи з цукерками, печивом та напоями –  організатори забезпечили чудові комфортні умови для гри. Зручний формат, а найголовніше - дружелюбність і старання господарів провести турнір якомога краще допомагали шахістам   налаштуватися на боротьбу. 

Потім на шахівницях «заговорили» фігури.  103 гравці розпочали боротьбу за почесний трофей – Кубок Вінниччини-2018. Змагання в різних вікових категоріях особистісні, пройшли за швейцарською системою у 9 турів із контролем часу 25 хвилин + 5 секунд за кожний хід. Спортивний захід відбувся згідно «Правил шахової гри ФІДЕ»; при рівності показників перемога визначалася: за коефіцієнтом Бухгольца, за особистою зустріччю та кількістю перемог.

У рамках тур-ніру сеанс одночасної гри провів міжнародний гросмейстер з Молдови Васіле Сандуляк. Для юних шахістів - це чудовий шанс набратися досвіду від титулованого шахіста, де ще буде у них така нагода мати за  опонента учасника 10-ти шахових Всесвітніх олімпіад у складі збірної Молдови. Протягом двох з половиною годин на 37-и дошках діти отримували майстер-клас від досвідченого майстра. Гросмейстер виграв всі партії, крім двох, які завершилась нічиєю.

   Боротьба за лідерство на Кубку була напруженою та запеклою, склад учасників доволі сильний. Було розіграно 27 нагород, призовий фонд складав 14 600 гривень. Нагородження проводили спільно заступник міського голови Віталій Криган та Владислав Вацак.

Володарями Кубків стали: серед хлопців Юрій Штомпель з Вінниці та Вікторія Біляк з Гнівані серед дівчат. В турнірі, безумовно, тріумфували він-ницькі шахісти, які практично захопили шаховий п’єдестал.        З-поміж них бронзовим призером став Маріус Кодряну з Бельц.

Найкращі результати серед могилівчан показали Нікіта Фі-люрський (кат. хлопці) та  Дар’я Майструк (кат. дівчата).

Окрім солідних грошових призів (1-е місце - 2000 грн, 2-е - 1500, 3-є - 1200, 4-е - 1000, і так по 10-е місце) та спе-ціальних від-знак, переможці та призери отримали грамоти Департаменту фізичної культури та спорту Вінницької ОДА, солодкі дарунки від Кондитерського Дому «Вацак» - торти та коробки цукерок.

Кубок Вінниччини завершено, турнір пройшов у теплій дружелюбній атмосфері, всі учасники задоволені привітністю господарів, тож пообіцяли наступного разу обов’язково приїхати у ще більшому складі.