Розмір шрифту:

До відома підприємців міста та району

До відома підприємців міста та району

           

            Могилів — Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області нагадує всім суб'єктам підприємницької діяльності — фізичним особам, що незалежно від того скільки Вам  років, потрібно вже зараз думати про старість, про свою майбутню пенсію.  Бо всяке буває в житті, надіятися можна на дітей, на те, що заробите, відкладете. Але як показує практика, особа, яка досягла пенсійного віку, потребує допомоги держави — тієї пенсії, яку вона в свій час заробила, або думає що заробила.      

            На що звернемо увагу в першу чергу:

  1. Щоб мати право на пенсію потрібно досягти встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та при цьому мати не менше  15 років страхового стажу.
  2. Страховий стаж — це період, протягом якого особа сплачувала за себе щомісяця страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок на сьогодні складає 352 грн. - це єдиний внесок - обов'язковий платіж, який сплачується підприємцями  щомісячно на рахунки Могилів — Подільської ОДПІ. В результаті сплати та подачі звітності  особа отримує місяць стажу та мінімальну заробітну плату  у своїй персоніфікованій картці в Реєстрі застрахованих осіб.
  3. Але в розмірі мінімального страхового внеску сплата стала обов'язковою з 01.07.2010р. Хто сплачував внесок в повному обсязі з цього періоду по сьогоднішній день, той може розраховувати на шість повних років стажу.
  4. До 01.07.2010 року, підприємці сплачували єдиний та фіксований податок. На рахунки Пенсійного фонду України надходило у місяць від сплачених сум єдиного податку — 42%, від фіксованого податку — 10%. Ці суми аж ніяк не дотягували до мінімального страхового внеску, і відповідно зараховувався страховий стаж по 10 днів, по 2 дні у місяць в залежності від сплаченої суми.
  5. І що ми маємо на сьогодні: підприємці, досягнувши пенсійного віку, звертаються за призначенням пенсії, а стажу як такого у них за період ведення підприємницької діяльності немає.
  6. Підприємець має сам бути заінтересований в тому, щоб відповідний стаж у нього був, щоб потім при виході на пенсію не виникало таких проблем.
  7. На сьогоднішній день підприємець може перевірити скільки у нього страхового стажу:

- звернувшись до Могилів — Подільський відділу обслуговування громадян по    вул.Соборній,12 , пред'явити паспорт, та отримати довідку ОК -5,

- прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву для  реєстрації у якості користувача Веб-порталу ПФУ, отримати  розписку про одержання  заяви особою, використовуючи реєстраційний  код, який вказаний в розписці, зареєструватись на ВЕБ — порталі Пенсійного фонду України, і не виходячи з дому, переглядати  персональні дані з реєстру застрахованих осіб, рахувати стаж, переглядати чи подані всі звіти і за які періоди проведена  сплата внесків,

- також в управлінні діє Школа майбутнього пенсіонера ( в кожну останню неділю місяця у середу), звернувшись в яку можна також отримати вичерпні відповіді на всі запитання. Фахівці управління зможуть порахувати стаж, підказати які,  потрібно ще витребувати довідки, взяти документи на попередній розгляд і т.д.

  1. Якщо після перевірки і підрахунку стажу виявиться що його недостатньо, підприємець в любий час за період з 01.01.2004 року по 01.07.2010 року зможе доплатити за місяці, у яких сума сплаченого внеску складає менше мінімального страхового внеску. Для більш детальної інформації щодо доплати страхових внесків можна звернутися до управління по вул. Вірменській,19, кабінет №2.

 

            Управління готове надати практичну допомогу кожному майбутньому пенсіонеру, адже якість роботи пенсійної системи — саме в частині якісного обслуговування громадян.  

 

Перший заступник начальника управління М.Стецюк