Розмір шрифту:

«Дитячі» виплати ФОПам: що змінилося?

Управлінням праці та соціального захисту населення Могилів – Подільської  міської ради продовжується прийом документів для призначення допомоги на дітей віком до 10 років ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  № 329 від 22 квітня 2020 року «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми».

На даний час до управління із заявами для призначенням даної допомоги вже  звернулося  122 підприємці міста. Усі заяви опрацьовано, належні кошти будуть виплачені отримувачам найближчим часом, зокрема у червні-липні місяці.

 

Наголошуємо, що допомога призначається на час карантину та на один місяць після дати його відміни. Не призначається особам, яким призначена компенсація за послугу по догляду за дитиною до 3-х років «муніципальна няня».

З 1 червня 2020 року Урядом було запроваджено ряд змін, що стосуються Порядку виплати допомоги на дітей ФОПам  (Постанова Кабінету Міністрів України  № 329 від 22.04.2020 року), а саме:

- набули права на отримання допомога   на   дітей   також громадяни, які зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січні-березні 2020р і належать до першої та другої групи платників єдиного податку;

- громадяни, які отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.  Індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-7) зазначена вище категорія громадян під час звернення за допомогою до управління не надає.

Даною Постановою також врегульовано питання кому з батьків-ФОПів призначається допомога, а саме одному з батьків (опікуну), з яким постійно проживає дитина.                                              

 

За більш детальною інформацією просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Могилів-Подільської міської ради за адресою: вул. В. Стуса, 56 або на номер «гарячої лінії» 6-64-02.