Розмір шрифту:

Цифри та факти з життя Могилів-Подільського прикордонного загону

Цифри та факти з життя Могилів-Подільського прикордонного загону

 

У поточному, 2018 році,  прикордонники Могилів-Подільського загону основні зусилля  зосереджують  на  центральній ділянці українсько-молдовського рубежу. Обстановка на кордоні у межах відповідальності загону суттєвих змін не зазнала і знаходиться під контролем. Охорона українсько-молдовського рубежу продовжує здійснюватися за посиленим варіантом,  підрозділи загону знаходяться у повній бойовій готовності. 

           У період з січня по травень нинішнього року через державний кордон встановленим порядком прикордонники оформили понад  1 мільйон 200 тисяч осіб та  близько  160 тисяч транспортних засобів.

            Під час здійснення прикордонних формальностей вартові виявили  10 недійсних паспортів та стільки ж підроблених відміток Державної прикордонної служби України. У перетині рубежу відмовили  388 особам, у числі яких - четверо потенційних нелегальних мігрантів.

            З початку року  прикордонники виявили 12 одиниць автомобільного транспорту, який незаконно переміщувався через кордон. У більш, ніж 50 випадках не допустили переміщення через кордон контрабандних товарів на загальну суму 5,5 мільйонів гривень.

            У зазначеному періоді охоронці рубежів склали понад  600 протоколів про адміністративні порушення та наклали штрафів на загальну суму близько півмільйона  гривень.

            У поточному році, а саме з 1 квітня, на ділянці Могилів-Подільського загону розпочалася міжвідомча спецоперація «Кордон-2018». Спільно із взаємодіючими структурами, ресурсами прикордонного відомства Молдови та міжнародних організацій Місії Європейського союзу EUBAM та INTERPOL охоронці рубежу  спрямовують зусилля на протидію незаконній діяльності на державному кордоні, зокрема, нелегальній міграції, контрабанді товарів та вантажів. Як результат, упродовж квітня-травня на ділянці загону було виявлено понад 700 кг тютюну, а з потягів та авто, що перетинали державний рубіж, вилучено понад 200 літрів алкогольних виробів, 33 боєприпаси, близько сотні пігулок психотропної дії та 29 грамів наркотичної речовини.

         Слід зазначити, що професія прикордонника останнім часом привертає особливу увагу у молоді.  Відповідно,  зростає і кількість бажаючих поповнити лави Держприкордонслужби. Так, з початку року 50 юнаків та дівчат були призвані на військову службу за контрактом до Могилів-Подільського загону. Присягнувши на вірність Україні та її народу та, пройшовши відповідне навчання, молоді воїни сьогодні вартують державний кордон.

        Варто додати, що у зазначеному періоді, окрім виконання завдань за призначенням, прикордонники Могилів-Подільського загону продовжували розвивати інфраструктуру військової частини. 8 травня, в день урочистого відзначення 26-ї річниці створення прикордонного загону, було відкрито медичний пункт служби охорони здоров’я на 15 ліжок та освячено місце під будівництво військової каплиці на честь святого Юрія Переможця.

 

                                                    Прес-секретар загону            Людмила Катеринич