Розмір шрифту:

20 лютого могилівчани вшанували Героїв Небесної Сотні

20 лютого могилівчани вшанували Героїв Небесної Сотні

      День Героїв Небесної Сотні – це пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на знак вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

      З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в місті Могилеві-Подільському в цей день на «Майдані Шани» відбувся мітинг-реквієм за участю керівництва міста, духовенства, громадських організацій, трудових колективів, громадськості, шкільної та студентської молоді.

Схилити голови перед загиблими героями Майдану, з лампадками та квітами прийшли понад 700 могилівчан.

    На початку заходу  після Державного Гімну України, історичної довідки та музичної композиції «Пам’яті небесної сотні»  у виконанні учениці СЗШ №5 Юлії Пахненко  відбувся спільний молебень за всіх полеглих за Україну, який провели настоятель католицької церкви    Отець Павло Гришак  та  священик - військовий капелан української православної церкви Київського патріархату отець Іван.

Для віддання належної шани громадянському подвигу всіх тих хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України, всі присутні схилили голови у  хвилині мовчання.

В ході заходу виступив міський голова Петро Бровко. В своїй промові він звернувся до молоді міста з призивом пам’ятати мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей нашої держави.  Також він зауважив, що патріотизм та любов  до нашої держави – це є обов’язком перед майбутніми поколіннями та перед пам'яттю загиблих співвітчизників.

Патріотичну ноту під час свого виступу підтримав представник національного корпусу, заступник голови громадської Ради при Вінницькій обласній Раді з військово-патріотичного виховання Олександр Яремчук, який був учасником Революції Гідності та учасником війни з Росією. Який розповів про події тих жахливих днів та закликав ніколи не забувати, як нам довелося відстоювати свій вибір чотири роки тому та бути істинними патріотами своєї країни.

На кінець заходу відбувся патріотичний флеш-моб у виконанні студентів Могилів-Подільського медичного коледжу, організатором якого є Лілія Бабічева, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Під час свого виступу студенти згадали поіменно усіх тих, хто загинув під час масових розстрілів у столиці.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо Герої не вмирають! Йшлося в пісні «Герої не вмирають», яку виконала студентка технолого-економічного коледжу Дар’я Шпірук.

Закінчився мітинг вигуком «Слава Україні! Героям Слава!» та покладанням лампадок і квітів до підніжжя загиблих у війні з Росією та Героїв Небесної Сотні.

          Всі ми маємо пам’ятати, що забувати власну історію не треба, аби криваві події, не повторювались. Наші ангели охоронці, наші подільські сини, своїми вчинками дають приклад майбутньому поколінню і  доводять , що український  народ на коліна не стане. Ми доземно схиляємо голови перед їх жертовністю і величезною любов’ю до УКРАЇНИ… Пам'ять про них житиме в наших серцях…