Розмір шрифту:

11 вересня 2018 року в актовій залі Могилів-Подільської райдержадміністрації, за участі посадовців Управління Держпраці, відбулася інформаційно-консультативна семінар-нарада з проблемних питань ...

11 вересня 2018 року в актовій залі Могилів-Подільської райдержадміністрації, за участі посадовців Управління Держпраці, відбулася інформаційно-консультативна семінар-нарада з проблемних питань щодо додержання трудових відносин, вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки, гігієни праці, атестації робочих місць, державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

 

У семінар-навчанні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Михайло Гоцуляк, представники управління праці та соціального захисту населення м. Могилева-Подільського та Могилів-Подільського району,   керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій, в тому числі лікувально-профілактичних закладів м. Могилева-Подільського та Могилів-Подільського району.

У вступному слові перший заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області  Володимир Боковець поінформував про повноваження Управління у здійсненні державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, у тому числі щодо дотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці, легалізації заробітної плати, зокрема,  про повноваження інспекторів праці.

Він також звернув увагу присутніх на підвищення рівня виробничого травматизму в області, який, здебільшого, виникає внаслідок елементарного недотримання нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Любов Онуфрійчук піднімала деякі питання реалізації ст.259 Кодексу законів про працю України, ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю відповідно вимог Постанови КМУ від 26.04.2017р. №295. Повідомила про штрафні санкції за порушення у сфері трудового законодавства.

На змінах та вимогах Законодавства України щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг та компенсацій працюючим у несприятливих умовах акцентувала увагу заступник начальника відділу з питань експертизи умов праці Ганна Макаренко.

Лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Анжела Ліщун поінформувала про вимоги щодо санітарно-гігієнічних норм і правил на підприємствах.

Щодо додержання вимог Закону України від 02.12.2010 року «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» інформувала головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Світлана Яропуд. Зокрема, вона роз’яснила, що державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Підсумовуючи  розглянуті питання, перший заступник начальника Управління Володимир Боковець закликав учасників наради дотримуватися законодавства про працю та охорону праці. Наголосив на необхідності своєчасного проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, наявності та якості інструкцій за професіями та видами робіт, наявності дозволів на проведення робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, реєстрації технологічного транспорту, розроблення додаткових організаційно-технічних заходів для зниження ризиків виникнення аварійних ситуацій і аварій, а також профілактики виробничого травматизму.